Dvojitý rukáv

Efektní a přitom tak jednoduché! Já to hodně používám při recyklaci, kdy mi třeba nestačí materiál, tak ušetřím na rukávech a nastavím je něčím jiným a ono to vypadá nakonec třeba ještě lépe, než kdyby byl rukáv z jedné látky........ . Tady jsem chtěla naopak ušetřit novou designovou látku........ .

 • Potřebujeme 2 odlišně barevné úplety. Střih na rukáv si rozstřihneme (zkušenější švadlenky nemusí - já si střih nechávám vcelku) na dvě části. Tu horní část rukávu uděláme trošku kratší. Rozmyslíme si, z kterého úpletu chceme horní části a z kterého dolní části rukávů a jednotlivé díly nastříháme. V místě, kde se obě látky překrývají musíme udělat větší přídavek. Nejčastěji dělám "překryv" 2cm. Tzn. že při stříhání musíme horní část o 2 cm prodloužit a tu spodní o 2cm v horní části taky.


 • Na horní část rukávu si zakreslíme linky překryvu a linku prošití - ve vzdálenosti od kraje 2 a 4 cm.

 • Horní i dolní části rukávu položíme lícem na líc k sobě a sešijeme pružným stehem.

 • Horní část rukávu složíme podél linky hrany překryvu, našpendlíme a pružným stehem po lince prošití prošijeme. • Majitelky CL nemusí sešívat a prošívat nadvakrát, ale mohou vše po našpendlení sešít a prošít v jednom kroku.


3 komentáře:

 1. Taf super, že jsi zas začla psát. Ty máš vždycky super článečky. Jak se má prcek?

  OdpovědětVymazat
 2. Super Taf, už ani nevím jak jsem dělala ten první krátký dvojitý svůj....

  OdpovědětVymazat